Dnia 20.09.2019r. w Krzeszowicach odbył się pierwszy etap
LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie.


Nasza szkoła także brała w nich udział. Reprezentacja składała się z uczniów klasy 4L:

Artur "Nejk" Nakielny
Daniel "Nexizt" Plesiński
Dominik "Sharkyyy" Siodlarz
Michał "Michu" Wieciech
Brunon "Speedynator " Wołek

Opiekunem był mgr Wojciech Pietras

Naszym pierwszym przeciwnikiem okazała się szkoła ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich, z która zdarzało nam się rywalizować w poprzednich latach. Po zaciętym, kilkugodzinnym boju zwyciężyliśmy wynikiem 2:1.
W półfinale rozgrywek spotkaliśmy się z reprezentacją szkoły AZS SMS UEK Kraków. Drużyna ta była nam całkowicie obca, ponieważ nigdy wcześniej nie było nam dane rywalizować między sobą. Mecz był bardzo wyrównany i od początku do końca nie było wiadomo kto zapewni sobie miejsce w finale turnieju, lecz nasza drużyna zachowała więcej zimnej krwi i zakończyła mecz wynikiem 2:1 na naszą korzyść.
W finale nasza reprezentacja musiała zmierzyć się z Zespołem Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Pierwszy pojedynek w pełni kontrolowali nasi zawodnicy. W drugim pojedynku zrewanżowała się drużyna przeciwna. Wszyscy z niecierpliwością czekali na pojedynek decydujący, który był najbardziej wyrównanym w całym turnieju, gdyż zakończył się wynikiem 19:16 dla uczniów naszej szkoły i to właśnie oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa tego etapu oraz awansu do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w czerwcu 2020.
Gratulujemy wygranej oraz życzymy powodzenia w walce o tytuł Mistrza Polski w czerwcu.

mgr Wojciech Pietras

24092019