Ogólnopolski konkurs "Elektronika - by żyło się łatwiej"

Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej wraz z firmami SIEMENS oraz KAMAMI organizuje podobnie jak w latach ubiegłych konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na projekt będący praktycznym zastosowaniem szeroko pojętej elektroniki, informatyki lub automatyki. Szczegóły w dołączonym Ogłoszeniu konkursowym oraz Regulaminie, a także na stronie Konkursu: http://konkurs.iele.polsl.pl.

Konkurs kierowany jest do uczniów liceów i techników. W minionych edycjach konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem.

Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody, w tym stypendia Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Szkoły, z których wywodzą się laureaci otrzymają zestawy sterowników PLC firmy Siemens.