Szlakiem Stanisława Staszica- Rajd Mechanika 2019
w ramach Jubileuszu 50 lat ZS Nr 1 przy ul. Windakiewicza 23

W promieniach słonecznych, które towarzyszyły uczestnikom od samego rana udaliśmy się ze stacji PKP w Kłaju pod opieką pani dyrektor Sylwii Zajt oraz wychowawców klas do leśniczówki Sitowiec. Na miejscu czekało na nas rozpalone ognisko oraz smażyły się kiełbaski. W bardzo szybkim tempie wygłodniali po spacerze zjedliśmy je ze smakiem. Na uczestników czekały jeszcze inne atrakcje i sporo konkurów. Między innymi konkurs wiedzy o Puszczy Niepołomickiej, wiedzy o patronie szkoły czyli Stanisławie Staszicu oraz wiedzy o szkole. Okazało się również, że najmniej przydatną rzeczą na rajdzie jest podręcznik do matematyki a najbardziej rozśpiewania roztańczoną klasą jest 2L.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas: 1MY, 3I, 2I, 2H, 1F, 1E, 1J, 2I.

Czarnym szlakiem wróciliśmy do stacji PKP Szarów i klimatyzowanym pociągiem do Bochni. Jedno jest pewna na rajdzie nie zabrakło dobrego humoru, słońca, błota i komarów.

rajdmechanika2019