„BOOKTALKING - OPOWIEŚCI O KSIĄŻKACH”

24 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Bochni odbył się finał konkursu „Booktalking - opowieści o książkach”. Zespół Szkół Nr1 reprezentowali: Olga Płaczek, która w nostalgiczny sposób wprowadziła słuchaczy w świat książki Wiesława Myśliwskiego p.t. „Widnokrąg” oraz Patryk Załupski , który przedstawił pasjonującą opowieść Carla Sagana „Błękitna kropka. Jest nam bardzo miło ogłosić, że przedstawicielka naszej szkoły Olga Płaczek zajęła II miejsce. Oldze oraz Patrykowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wielu pasjonujących lektur.

Czym jest booktalking?

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko "kuszących" fragmentów. Prezentacje powinny być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.

Nauczyciele Bibliotekarze

konkursBibl