5 kwietnia 2019 roku w Sopocie odbył się Finał OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNEJ organizowanej przez Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny. W tegorocznej edycji Olimpiady uczestniczyło około 4000 uczestników, natomiast do ścisłego finału zakwalifikowało się jedynie 75 najlepszych logistyków z całej Polski. Zespół Szkół nr 1 w Bochni reprezentował Paweł Puzia (4L).

Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny w Sopocie, zapewnił dla finalistów możliwość uczestnictwa w zwiedzaniu Portu Gdańsk, DCT Gdańsk S.A oraz gdańskiej starówki. Przygotowano również wykłady dotyczące aktualnych projektów logistycznych na świecie np. One Belt One Road. Etap finałowy olimpiady obejmował takie zagadnienia jak:

  • Formuły Incoterms.
  • Systemy automatycznej identyfikacji towarów i monitorowania dostaw.
  • Metody optymalizacyjne w transporcie i magazynowaniu.
  • Ocena wskaźnikowa procesów transportowych i magazynowych.
  • Terminologia fachowa w j. polskim i angielskim.

Test składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru

Pomimo bardzo silnej konkurencji Paweł ostatecznie zajął wysokie 19 miejsce (wśród 75 uczestników) i jeszcze przed maturą z tytułem finalisty uzyskał możliwość studiowania na Uniwersytecie Gdańskim.

Dobra passa logistyków z Mechanika trwa – od kilku lat są oni obecni na finałach ogólnopolskich olimpiad, w gronie najlepszych w Polsce.

GRATULUJEMY!!!

mgr Dominik Pałka

olimpiada4L