Sukces ucznia klasy samochodowej z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni „Mechanik”

 

W dniu 29.03.2019 roku odbył się 25 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej podczas Międzynarodowych Targów w Poznaniu, organizowany przez Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i Czasopismo „Nowoczesny Warsztat”, oraz liczni producenci sprzętu samochodowego dla zwycięzców ufundowali wartościowe nagrody rzeczowe na kwotę około 150 tyś zł.

Z kilkudziesięciu szkół z całej Polski udział wzięło około 300 uczniów szkół średnich i szkół zawodowych. Turniej składał się z etapu teoretycznego, który obejmował test 60 pytań oraz etapu praktycznego, do którego przystąpiły najlepsze piątki uczniów szkół średnich oraz szkół zawodowych.

Turniej obejmował wiedzę z zakresu:

- budowy i obsługi pojazdów samochodowych
- nowoczesnych rozwiązań stosowanych w motoryzacji,
- technologii napraw pojazdów,
- maszyn i urządzeń do obsługi i napraw pojazdów,
- zespołów i elementów pojazdów samochodowych,
- elektrotechniki i elektroniki motoryzacyjnej,
- baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów
- najnowszych rozwiązań w dziedzinie pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum samochodowego:
Klejdys Norbert     kl 4s

Kuśnierz Karol       kl 4s

Urbański Kamil     kl 4s

oraz uczniowie szkoły zawodowej;
Bednarz Krzysztof     kl 2a

Migdał Paweł            kl 3a

Sieja Dominik           kl 3a

W wyniku uzyskania wysokiej punktacji   Sieja Dominik z klasy 3a zdobył IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej za co otrzymał puchar i bardzo wartościowe nagrody rzeczowe oraz możliwość uczestniczenia w kursie na temat systemów common rail.

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w półfinale i finale dziękujemy za efektywne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów

Uczniowie po zakończeniu turnieju mieli okazję zwiedzać ekspozycję Motor Show na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Tadeusz Bienias

1554448468936840