Lingwistyka bez tajemnic 😉

W dniu 7 marca uczniowie klasy 1J oraz 2 JM pod opieką pani Moniki Rozum oraz Barbary Frasik uczestniczyli w Dniu Otwartym Lingwistyki w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

Uczniowie brali udział w wykładach i warsztatach językowych, podczas których dowiedzieli się czym jest lingwistyka w biznesie, poznali ciekawostki językowe oraz mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

Podczas pierwszego wykładu „Kariera w firmie międzynarodowej” uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest znajomość języków obcych na współczesnym rynku pracy, jakie wymagania może postawić przed nimi przyszły pracodawca oraz jak wygląda ścieżka kariery w firmie międzynarodowej.

Wykład „Etykieta w biznesie międzynarodowym” przyniósł ciekawe informacje w zakresie zasad komunikacji podczas prowadzenia rozmów biznesowych z osobami z zagranicy.

Niezwykle ciekawe okazały się warsztaty „Fonetyka, czyli never ending story” podczas których uczniowie mieli możliwość praktycznej nauki wymowy słówek oraz sprawdzenia swoich umiejętności.

Warsztaty „Tajemnica gestów, czyli jak nie wpaść w międzykulturowe tarapaty?” pozwoliły naszym uczniom zgłębić tajniki mowy werbalnej oraz niewerbalnej. Uczniowie poznali szersze znaczenie gestów oraz wzięli udział w grze karcianej „Dobre maniery”.

Miłym zaskoczeniem był fakt, iż jedne z warsztatów prowadzone były przez naszą absolwentkę, a obecnie studentkę lingwistyki stosowanej na WSE w Krakowie.

Wyjazd okazał się bardzo owocny i z pewnością niebawem ponownie zawitamy w progi tej uczelni.

Barbara Frasik

lingistykabeztajemnic