Pracownia ślusarska na warsztatach szkolnych została doposażona o nowy półautomat spawalniczy firmy SPARTUS.  Automat może spawać metodą MIG, MAG oraz posiada możliwość spawania metodą MMA. Dodatkowo pracownia wzbogaciła się o wiertarkę mikita 710 wat i drobniejszy sprzęt taki jak na przykład: nowe przewody spawalnicze z rękojeściami do spawania  metodą MIG MAG, maski spawalnicze, wiertła, ściski ślusarskie, druty spawalnicze do metody MAG, pilniki, zestaw wkrętaków, mikrometr, głębokościomierz, suwmiarki i inne. Pracownia została doposażona na łączną kwotę 9 000 złotych.
Wyposażenie jest niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznych na kierunkach ślusarz, mechanik, operator obrabiarek skrawających. Zakupiony sprzęt pomoże w realizacji podstawy programowej w wymienionych zawodach oraz podczas organizacji dnia otwartego szkoły.

 

mgr Piotr Kukla

mig