Ogólnopolski Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

W dniu 07.12.2018 w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Był to I. etap konkursu - etap szkolny.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

Uczniowie z klas 1 e, 1 l. 1my i 1 rt rozwiązywali w 4 drużynach po trzy osoby test w formie dwujęzycznej. Test zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego.

Test z I-go etapu konkursu najlepiej napisała drużyna:

Jolanta Bratek

Izabela Bubula

Jolanta Komasa

Do II etapu konkursu przeszła wyżej wymieniona drużyna z naszej szkoły.

GRATULUJĘ

mgr Alina Mirek