Turniej e-sportu w Krzeszowicach

W dniach 16-17 listopada 2018 odbyły się w Krzeszowicach eliminacje rejonowe LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie. Nasza szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Artur Nakielny, Daniel Plesiński, Dominik Siodlarz, Michał Wieciech i Brunon Wołek z klasy 3L. Nasza drużyna bez problemu wyszła z grupy, nie przegrywając żadnego meczu. W rozegranym w piątek ćwierćfinale pokonała drużynę Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących MERITUM z Siemianowic Śląskich (2:1), co dało im awans do sobotnich rozgrywek. W sobotni poranek nasza drużyna wystąpiła w pierwszym półfinale przeciwko drużynie Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. Stawka meczu była niebagatelna, gdyż awans do finału zapewniał również kwalifikację do finałowego turnieju Mistrzostw Polski. Mecz obfitował w wiele emocji i zwrotów akcji. Prowadzenie zmieniało się na korzyść jednej, to drugiej drużyny. Ostatecznie w decydującej partii nerwy na wodzy utrzymali nasi zawodnicy zwyciężając całe spotkanie 2:1 i mogli ciesząc się z sukcesu obserwować rywalizację w drugim półfinale. Kolejnym finalistą została drużyna Zespołu Szkół Technicznych nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku, w pokonanym polu pozostawiając X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W finale spotkały się więc dwie Szkoły mające tego samego patrona. W nim nasza drużyna musiała uznać wyższość drużyny z Rybnika, przegrywając 0-2, nawiązując jednak walkę w partii pierwszej. Ostatecznie występ naszej drużyny można uznać za duży sukces. Okazja do rewanżu z drużyną z Rybnika może pojawić się w turnieju finałowym LG Mistrzostw Polski w E-sporcie. Gratulujemy naszej drużynie i trzymamy kciuki za sukces w finałach Mistrzostw Polski! 

mgr Dariusz Nowotnik
mgr Konrad Kozłowski

e sport