Czasami trudniej jest być wolnym niż o wolność walczyć(...)

KONCERT PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

I o to spełnił się sen o wolnej Ojczyźnie. Po 123 latach niewoli, Polska w 1918r odzyskuje niepodległość i znów pojawia się na mapie Europy. Tymi słowami młodzież Mechanika rozpoczęła koncert piosenki patriotycznej z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i Jubileuszu 50- lecia istnienia szkoły przy Windakiewicza 23.

20.11.2018r w Zespole szkół Nr 1 odbył się koncert piosenki patriotycznej, na który został zaproszony zespół SZTOS BAND składający się głównie z absolwentów naszej szkoły, uczniów i zaproszonych przez nich gości (Mateusz Wojkowski,Emilia Błasińska, Anna Małecka, Radosław Bukowiec, Michał Piechnik, Dawid Topór, Krzysztof Sroka, Mikołaj Skoczek, Jacek Solecki, Dominik Radoń).

Na koncert została zaproszona cała społeczność uczniowska a koncert tak się spodobał, że zespół musiał zagrać bis, wszystko było, bowiem tak przygotowane, aby każdy mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania takich piosenek, jak „Miejcie nadzieję”, „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie”, „Panie Generale” czy „Byś wolny był” itd., dzięki wcześniej przygotowanym tekstom. Podczas spotkania zaprezentowany został wiersz „Kto ty jesteś” i „Przesłanie Pana Cogitoprzez Krzysztofa Kokoszkę.

Całym podsumowaniem wspólnego spotkania było odśpiewanie hymnu Polski. Na końcu Pan Dyrektor podziękował zespołowi za pięknie przygotowany koncert i zwrócił uwagę, iż powinniśmy być wdzięczni za to, że żyjemy w wolnym niepodległym państwie. Organizatorem koncertu były Marzena Szczurek i Agnieszka Rachwał.

mgr Marzena Szczurek

 koncert