Wycieczka szkolna do Anglii i Szkocji

 

Wszyscy chętni uczniowie, którzy chcieliby odwiedzić Anglię i Szkocję mogą to zrobić w czerwcu. Zapraszamy na szkolną dziewięciodniową wycieczkę przez szlaki Wielkiej Brytanii.
TERMIN: 1-9 czerwiec 2019r.
PROPONOWANY PROGRAM:
DZIEŃ I: Wyjazd w godzinach porannych. Nocny przejazd do Anglii przez Niemcy, Belgię, Francję. DZIEŃ II: Przeprawa promem. Przyjazd do Canterbury, zwiedzanie: Katedra, Kościół św. Marcina, spacer po mieście. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ III: Śniadanie. Kolejnym punktem wycieczki będzie Oxford – spacer po mieście, przejście przez High Street, obok Trinity College, John’s College – szkoły, w której studiował Tony Blair, ogrodów, Muzeum Historii Oxfordu. Po południu zwiedzanie Stratford- miasta Szekspira. Nocny przejazd do Szkocji.
DZIEŃ IV: Śniadanie. Zwiedzanie przepięknej stolicy Szkocji –Edynburga , zamku królewskiego wybudowanego na wygasłym wulkanie z przepięknymi witrażami w kaplicy św. Margaret, Starego Miasta, Królewska Mila. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ V: Śniadanie. Przejazd do Highland, tajemnicza Szkocja: zamki, jeziora i duch Williama Wallace’a, zwiedzanie: Fort William, Wodospady, Glencoe. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ VI: Śniadanie. Zwiedzanie Stirling: Stare Miasto, kościół HolyRude, wizyta w Stirling Castel, wznoszącym się wysoko na skalistym wzgórzu. Przyjazd do Glasgow: George Square ze wspaniałą wiktoriańską zabudową i gotycką katedrą, jedyna duża świątynia, która przetrwała bez szwanku burzliwe czasy szkockiej reformacji, provond`s Lordship – średniowieczny dom, obecnie muzeum, w którym ponoć w 1566r zatrzymała się Maria Stuart. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ VII: Śniadanie. Przejazd do Melrose: opactwo w Melrose zaliczane jest do jednych z pierwszych, które powstały na terenie Szkocji. Założone przez mnichów, a zniszczone w 839 r. przez Kenneth'a McAlpin'a, odbudowane w 1136 r. przez króla Dawida I. Następnie zobaczymy Mur Hadriana. Obiadokolacja. Nocleg w okolicy Londynu.
DZIEŃ VIII: Śniadanie. Przyjazd do Londynu, zwiedzanie: Buckingham Palace, ceremonia zmiany warty pod Pałacem Buckingham Parlament, Big Ben, White Hall, Downing Street, Trafalgar Square, National Galery. Nocny powrót do Polski.
DZIEŃ IX: Przyjazd do Polski.
Wszystkie informacje i zapisy – pan Paweł Wieciech

44787631 376526813089384 7978888181753839616 n