Fit Bite – spotkanie klasy 1E z dietetykiem

W dniu dzisiejszym podczas godziny wychowawczej klasa 1E spotkała się z przedstawicielką firmy Fit Bite Catering Dietetyczny panią mgr Pauliną Dobrowolską, która wygłosiła wykład na temat: „Zdrowe żywienie – czy takie straszne i skomplikowane?”. Pani Dietetyk poruszyła tematy związane z odpowiednim odżywianiu nastolatków, doborze składników pokarmowych oraz omówiła piramidę zdrowego żywienia. W kolejnej części wykładu uczniowie poznali 5 zasad zdrowego odżywania oraz dowiedzieli się czemu picie wody jest tak bardzo ważne. Dowiedzieliśmy się również z jakich produktów czerpać węglowodany, białka i tłuszcze, oraz dlaczego unikać tłuszczy trans, akrylamidów i cukru. Na koniec pani Dietetyk opowiedziała jak należy mądrze czytać etykiety produktów i odpwiedziała na pytania uczniów. Mimo, że temat był poważny, wykład przebiegł w miłej i sympatycznej atmosferze.

Spotkanie było częścią cyklu spotkań w ramach projektu „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

 

www.facebook.com/dietetykDobrowolska

http://fitbitecatering.pl/

 

fitbit