GŁOŚNE CZYTANIE HERBERTA

W piękne, słoneczne, środowe przedpołudnie klasa 1J pod opieką nauczycieli bibliotekarzy, wybrała się do amfiteatru w Parku Rodzinnym Uzbornia, by uczestniczyć w głośnym czytaniu poezji Herberta. Wydarzenie to zorganizowane zostało w związku z ogłoszeniem przez Sejm roku 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. Spotkanie rozpoczęła Joanna Soczyńska - flecistka, uczennica klasy 1J, która w magiczny sposób wprowadziła słuchaczy w świat poezji. Zaprezentowane utwory były bardzo różnorodne tematycznie. Usłyszeliśmy zarówno wiersze „klasyczne”, jak i wiersze będące komentarzem ówczesnej rzeczywistości. Poezję autora „Struny Światła” dla zaproszonej młodzieży czytali: dyrektor Miejskiego Domu Kultury- Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki- Dorota Rzepka oraz przedstawiciele młodzieży bocheńskich szkół średnich:

Zespół Szkół Nr 1- Patrycja Hejmo

Zespół Szkół Nr 2- Weronika Matras

Zespół Szkół Nr 3- Natalia Słowiak, Karolina Grodzka

I Liceum Ogólnokształcące- Julia Durbas

II liceum Ogólnokształcące- Natalia Ciastoń, Aleksandra Matlęga, Natalia Chyrc.

Spotkanie poprowadził Krystian Budzyn.

Dzięki znakomitej interpretacji tekstów, które do dziś zachowały swą aktualność, mogliśmy lepiej poznać twórczość Zbigniewa Herberta, zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na otaczający nas świat w inny, niecodzienny sposób.

                                                                                                                                                                                                                           Anna Kubać

Fotoram.io4

Fotoram.io5