Finał Konkursu Matematycznego i Informatycznego dla Gimnazjalistów

22 maja 2018 r. odbyła się 7. edycja Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów. W tym roku chęć udziału w matematycznych zmaganiach wyraziło 21 uczniów ze szkół  z Bochni, Rzezawy, Rajbrotu, Gawłowa, Bogucic i Grobli. Uczestnicy konkursu zmagali się przez 60 minut z rozwiązaniem dziewięciu zadań, które następnie zostały ocenione przez nauczycieli ZS Nr 1.

A oto wyniki tegorocznego konkursu:

I miejsce – Jakub Cisło z PSP 7 w Bochni (Gimnazjum Nr 2)

II miejsce – Alicja Bieżychudek z PSP 1 w Bochni (Gimnazjum Nr 1)

III miejsce – Aleksandra Maciejowska ze Szkoły Podstawowej w Rajbrocie.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk Dyrektora szkoły dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców ZS Nr 1 oraz Starostwo Powiatowe w Bochni.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z Królową Nauk.

W tym samym dniu odbyła się również 6. edycja konkursu informatycznego dla Gimnazjalistów pod Honorowym Patronatem Starosty Bocheńskiego Pana Ludwika Węgrzyna.
Do konkursu zgłosiło się 51 uczniów którzy rozwiązywali zdania m.in. z zakresu: grafiki, programowania, budowy komputera, systemów operacyjnych i innych.
Rywalizacja była bardzo zacięta gdyż 3 kolejne miejsca miały tą sama liczbę punktów, ostatecznie kolejność na podium rozstrzygnął czas rozwiązania testu.

I miejsce Maciej Mężyk 33 min. 47 sek. punkty 48,00 opiekun Pani Krystyna Satoła - odział gimnazjalny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni

II miejsce Wiktor Dudzic 30 min. 18 sek. punkty 46,00 opiekun Pani Magdalena Chojecka - Gimnazjum Nowy Wiśnicz

III miejsce Jakub Cisło 30 min. 22 sek. punkty 46,00 opiekun Pan Jerzy Kawalec - PSP 7 w Bochni im. Jana Pawła II

Wyróżnienie Wiktoria Brożek 33 min. 2 sek. punkty 46,00 opiekun Pan Jerzy Kawalec - PSP 7 w Bochni im. Jana Pawła II

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!