Wysokie miejsce uczniów o profilu samochodowym z „Mechanika”

w XXIV Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej

1

W dniu 06.04.2018 roku odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej podczas Międzynarodowych Targów w Poznaniu, organizowany przez Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i Czasopismo „Nowoczesny Warsztat”, oraz liczni producenci sprzętu samochodowego dla zwycięzców ufundowali wartościowe nagrody rzeczowe na kwotę około 150 tyś zł.

Uczestniczyło 57 szkół z całej Polski i udział wzięło 216 uczniów szkół średnich i zasadniczych szkół zawodowych. Turniej składał się z etapu teoretycznego, który obejmował 50 pytań oraz etapu praktycznego, do którego przystąpiły najlepsze piątki uczniów szkół średnich oraz zasadniczych szkół zawodowych.

Turniej obejmował wiedzę z zakresu:

 • budowy i obsługi pojazdów samochodowych
 • nowoczesnych rozwiązań stosowanych w motoryzacji,
 • technologii napraw pojazdów,
 • maszyn i urządzeń do obsługi i napraw pojazdów,
 • zespołów i elementów pojazdów samochodowych,
 • elektrotechniki i elektroniki motoryzacyjnej,
 • baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum samochodowego:

 • Babicz Krzysztof     kl. 4s
 • Zaczek Marcin        kl. 4s
 • Giza Gabriel           kl. 4s

oraz uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej;

 • Cabała Kamil                 kl. 3a 
 • Goryczko Sebastian      kl. 3a
 • Stabrawa Mateusz       kl. 3a

W wyniku uzyskanej wysokiej punktacji uczniów nasza szkoła zdobyła VIII miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej oraz otrzymała ufundowaną przez firmę FUDIM POLMO nagrodę w postaci sprzętu do diagnostyki oświetlenia pojazdu o wartości 2,5 tyś zł.

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w półfinale i finale dziękujemy za efektywne reprezentowanie naszej szkoły oraz nauczycielom Tadeuszowi Bienias i Piotrowi Janiczek.

Uczniowie po zakończeniu turnieju mieli okazję zwiedzać ekspozycję Motor Show na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

RANKING SZKÓŁ biorących udział w konkursie.

dyplomy
nagroda