Marcin Ból – laureat konkursu

„MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA”

 matwtechnice2018

 

W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się ósma edycja konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”

25 października 2017 roku w 111 szkołach technicznych województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego odbył się etap szkolny VIII edycji konkursu matematycznego „Matematyka w Technice dla Technika”. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 1350 uczniów. W naszej szkole do etapu szkolnego przystąpiło ponad 30 maturzystów z techników

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 170 uczestników z 72 szkół, zaś do etapu finałowego komisja konkursowa zakwalifikowała 31 maturzystów z 20 szkół technicznych. W gronie tych szkół znalazło się nasze technikum z jego reprezentantem Marcinem Bólem z klasy 4T.

Finał odbył się 27 lutego 2018 roku w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki.

Z 31 uczestników ostatniego etapu 19 maturzystów zostało finalistami, a 12 laureatami konkursu. W grupie laureatów znalazł się również Marcin Ból- można chyba powiedzieć nasz technik logistyk. Marcin odniósł niewątpliwie wielki sukces –serdecznie mu gratulujemy!!!

Niech ten sukces będzie zachętą dla młodszych uczniów klas technikum – nagroda główną jest w tym konkursie indeks na Politechnikę Lubelską. A ponadto jest to sprawdzian przed egzaminem maturalnym. Może warto się sprawdzić?

mgr Roma Florek

matematykawtech2018baner