dzmat1

dzmat

Dnia 12 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Matematyki. Tegoroczna edycja przebiegała po hasłem „Matematyka od kuchni”. W świetlicy szkolnej spotkali się reprezentanci klas: 1F, 1L, 1RT, 1K, 2I, 2K, 2P, 3T, 3F. Zespoły składające się z czterech osób odpowiadały na dwadzieścia cztery pytania dotyczące kulinarnych perypetii Misia Mariana. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki...

Klasą, która wygrała tegoroczne zmagania jest klasa 2K w składzie: Magda Krzywda. Patryk Szydłowski, Tomasz Pawełek, Damian Łącki. Gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy do dołączenia do nas za rok przy kolejnych obchodach Dnia Matematyki.

Nauczyciele matematyki

Katarzyna Wojtyna i Justyna Jagielska