NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca odbyły się w naszej szkole obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wykletych. Uroczystość rozpoczęła sie od ogłoszenia zwycięzców konkursu graficznego, którego uczestnicy mieli przygotować baner poświęcony Niezłomnym. W konkursie, którego honorowym patronem był Małopolski Kurator Oświaty - Pani Barbara Nowak, oraz Starosta Bocheński - Pan Ludwik Węgrzyn, zwyciężyli:

I miejsce – OLIWIA POLKOWSKA

II miejsce – KACPER SIUDAK

III miejsce – NORBERT ŚCISŁO

WYRÓŻNIENIE – OSKAR GAŁĄZKA

Następnie uczestnicy mogłi wysłuchać wykładu wygłoszonego przez Ireneusza Sobasa zastępcę dyrektora Wydziału Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni, a na koniec odbyła się prezentacja filmu poświęconego legendarnemu żołnierzowi AK, a później podziemia antykomunistycznego - Janowi Rodowiczowi Anodzie. Równolegle siedem druży (PSP nr 1, PSP nr 2, I LO, II LO, ZN nr 1, ZS nr 2 i ZS nr 3) prowadziło zmagania w grze miejskiej Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni.

W rywalizacji z wymagającymi zadaniami, pułapkami UB oraz mroźną pogodą najlepsi okazali się uczniowie PSP nr 1, drugie miejsce ex aequo zdobyły drużyny I i II LO a na ostatnim miejscu podium znalazła się ekipa PSP nr 2. Drużyna naszej szkoły postanowiła być bardzo gościnna i zajęła ostatnie miejsce.