SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KONCERT CHARYTATYWNY

17 stycznia 2018r. godz. 11.00

w Oratorium św. Kingi w Bochni

Bilety w cenie 10zł do nabycia u Pani Marzeny Szczurek lub w sekretariacie szkoły.

koncertcharytatywny2018

PLAKAT: Bartłomiej Dyga z kl. 1RT


OGŁOSZENIE

W dniu 09.01.2018r.  /WTOREK / tj. jutro, odbędzie się sesja zdjęciowa klas maturalnych do

GAZETY KRAKOWSKIEJ i KRONIKI BOCHEŃSKIEJ

Wymagany strój galowy

Sesja zdjęciowa odbędzie się według harmonogramu:

 

LEKCJA 2

4L,3M,4E,4K,4T,4P

 

LEKCJA 3

3J,4F,4S


"Booktalking: opowieści o książkach" – międzyszkolny finał

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

W Bibliotece Pedagogicznej odbył się międzyszkolny finał Konkursu.

Uczennica naszej szkoły – Oliwia Jędryczka, uczennica klasy 1 F- zajęła III miejsce, prezentując książkę Harrego Pottera. Gratulujemy!

booktalking


 

Jesienne spotkanie z poezją

Dnia 1 grudnia 2017 r. odbyło się w naszej szkole Jesienne spotkanie z poezją i muzyką.W programie  zostały zaprezentowanenajpiękniejsze wiersze Skamandrytów –J.Tuwima, J. Lechonia, K. Wierzyńskiego, M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, J. Iwaszkiewicza, L. Staffa.   Nastrojowa poezja i muzyka oraz jesienna scenografia przeniosła widzów  w klimat złotej polskiej jesieni. Po wysłuchaniu koncertu skrzypcowego pt: „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego na scenie pojawili się narratorzy w osobach Natalii Czai ora Pawła Makowieckiego, którzy przybliżyli słuchaczom tematykę i motyw przewodni spotkania poetyckiego. Duży zachwyt publiczności wzbudziły nostalgiczne i nasycone emocjami recytacje wierszy w wykonaniu: Wiktorii Kowalskiej, Marii Świder, Natalii Czai, Krystiana Budzyna, Dawida Padowskiego, Jakuba Wiśniowskiego, Sebastiana Wójcika oraz Jakuba Małeckiego. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnili wokaliści: Katarzyna Opoka, Julia Paszkot i Kamil Malinowski. Wprowadzili publiczność w wyjątkowy nastrój prezentując klasyczne utwory Czesława Niemena, Edyty Gepert i Maryli Rodowicz przy akompaniamencie zespołu muzycznego w składzie: Oliwia Górka-gitara, Hubert Goliński-klawisze, Jakub Fijał - gitara. Na zakończenie programu artystycznego publiczność miała okazje wysłuchać niezwykle ciekawej aranżacji Barw Jesieni w wykonaniu kwintetu instrumentalnego: Jakub Gajek –akordeon, Patryk Molęda- trąbka, Adrian Data- trąbka, Daniel Zelek – klarnet, Sebastian Szczygieł –klarnet.

Spotkanie poetyckie odbyło się w pięknej scenografii jesiennej i miało na celu ukazać młodzieży piękno poezji i muzykioraz jej walorów, które są ponadczasowe i uniwersalne.