Sprawdź swoją wiedzę o Polsce i świecie z PKO Bankiem Polskim!

Bierzesz udział w 59. Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i chcesz się do niej przygotować? A może po prostu chcesz wziąć udział w konkursie z wiedzy o społeczeństwie na poziomie akademickim? Nic prostszego – baw się z naszą aplikacją: ćwicz, zdobywaj wiedzę, konkuruj z innymi graczami i wygrywaj cenne nagrody!

Tematem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest: Demokracja – istota, idee, cele i ich realizacja. Tradycyjnie już, także w tym roku we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim udostępniamy aplikację „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym”. To skuteczne narzędzie, które pomaga w ćwiczeniu swojej wiedzy przed Olimpiadą, jednak korzystać z niego mogą wszyscy – bez względu na wiek. Wszyscy mogą także brać udział w ciekawym konkursie i zdobywać atrakcyjne nagrody.

Jak działa aplikacja

Aplikację „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym” można uruchomić tutaj: https://bankomania.pkobp.pl/bankokonkursy/olimpiada-wiedzy/ . Następnie należy wybrać odpowiedni tryb rozgrywki, ponieważ uczniowie i pozostali uczestnicy rywalizacji oceniani będą oddzielnie. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch trzytygodniowych etapach (I etap: 08.11 – 28.11.2017; II etap: 29.11 – 19.12.2017), a na koniec każdego z nich zostaną wybrani zwycięzcy. By zdobyć nagrody trzeba wygrać wyścig z czasem i poprawnie odpowiedzieć na jak najwięcej pytań zadanych w ciągu 300 sekund. Ponadto, każdego dnia publikowane będą rankingi wyników, co sprawi, że emocje sięgną zenitu, a nauka tak skomplikowanego materiału stanie się atrakcyjną zabawą. Na najlepszych czekają oczywiście wspaniałe nagrody.

Podobnie jak w poprzednich latach, w konkursie będzie można zdobywać punkty na rzecz zaprzyjaźnionej szkoły i wspólnie z innymi uczestnikami walczyć o jej miejsce na podium, a także wygrane rzeczowe.

Nagrody dla każdego

W tym roku PKO Bank Polski przyzna łącznie ponad 90 nagród. W każdym etapie do wygrania są:

  • 42 Nagrody Dzienne w postaci bonów do sklepów Empik o wartości 50 zł , które będą mogli zdobywać wszyscy uczestnicy,
  • 3 Nagrody Tygodniowe - głośniki mobilne JBL Flip4 dedykowane uczniom,
  • Nagroda Szkolna Pierwszego Stopnia – w tym roku uczniowie po raz kolejny będą mogli dodatkowo wskazać w aplikacji zaprzyjaźnioną szkołę, na rzecz której będą zdobywali punkty. Placówka oświatowa, która zgromadzi najwięcej punktów w ten sposób otrzyma tablicę interaktywną Newline TRUBOARD R3-800 R3-800AT,
  • 2 Szkolne Nagrody Pocieszenia –  przyznane zostaną szkołom w oparciu o ten sam ranking co Nagroda Szkolna Pierwszego Stopnia – będą to bony do sklepu EMPIK o wartości 500 zł.

GOTOWI DO GRY, START! - link do konkursu.

autor: Karolina Kaźmierska
PKO Bank Polski

Portal bankomania.pkobp.pl ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Materiały w nim zamieszczone nie stanowią wiążącej oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Szczegółowe informacje o produktach oraz Taryfa prowizji i opłat bankowych są dostępne w placówkach PKO Banku Polskiego i na stronie internetowej www.pkobp.pl

Treść pochodzi z oficjalnej strony konkursu.