KONKURS RECYTATORSKI POEZJI STANU WOJENNEGO

 

W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCĄ SIĘ 35 ROCZNICĄ WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO DYREKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ NR1 ORAZ NAUCZYCIELE JĘZYKA POLSKIEGO SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH POWIATU BOCHEŃSKIEGO do udziału w Konkursie Recytatorskim poezji stanu wojennego oraz poezji zaangażowanej w walkę z komunistycznym reżimem o zachowanie wolności, prawdy i tożsamości.

Prezentacje konkursowe odbędą się 9 grudnia 2016 roku od godz. 9.00 w budynku Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Bochni.

Finał Konkursu Recytatorskiego będzie połączony z Koncertem poświęconym pamięci ofiar stanu wojennego 13 grudnia 2016 roku.

Karta zgłoszenia - plik.pdf

 

Regulamin Konkursu Recytatorskiego

1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 osoby.

2. Uczniowie przygotowują dowolnie wybrany 1 tekst poetycki związany z okresem stanu wojennego oraz walki z  komunizmem. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.

3. Komisja wybrana przez organizatora dokona oceny prezentacji według kryteriów:

a) dobór repertuaru do możliwości wykonawczych                           

b) interpretacja utworu

c) kultura słowa

d) ogólny wyraz artystyczny

4. Zgłoszenia należy przesyłać do 30 listopada 2016 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fax: (014) 611 72 04

5. Prezentacje finałowe laureatów konkursu uświetnią koncert poświęcony pamięci ofiar stanu wojennego 13 grudnia 2016r.