plakat explory

Konkurs Naukowy E(x)plory 2017

Ruszyła VI edycja Konkursu Naukowego E(x)plory!

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Celem Konkursu Naukowego E(x)plory jest zapewnienie młodym naukowcom oraz pasjonatom wiedzy, innowacji i nowych technologii środowiska sprzyjającego rozwojowi ich badań i zainteresowań. 

Projekty zgłaszać można przez stronę http://explory.pl/rekrutacja/ do 29 stycznia 2017 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny.

E(x)plory to możliwość zdobycia:

  • nagród finansowych dla laureatów:

I nagroda -  stypendium w wysokości 10 000 zł

II nagroda – stypendium w wysokości 7 000 zł

III nagroda – stypendium w wysokości 5 000 zł

  • uprawnień do wyjazdu i reprezentowania Polski na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach i targach naukowych dla młodzieży:

- INTEL ISEF w USA https://student.societyforscience.org/intel-isef

- INFOMATRIX w Rumunii http://www.infomatrix.ro/

- INESPO w Holandii http://www.inespo.org/

-  EXPO SCIENCES EUROPE (w 2018 roku konkurs odbędzie się w Polsce) http://www.milset.org/en/activities/expo_sciences/ese.html

  • nagród specjalnych  (w postaci staży w prestiżowych ośrodkach badawczych, opieki mentorskiej najbardziej innowacyjnych firm w Polsce oraz nagród finansowych).

Najaktywniejsi nauczyciele, którzy wspierają uczniów w rozwoju projektów mogą liczyć na nagrody rzeczowe, a szkoła, która zgłosi najwięcej projektów zakwalifikowanych do etapu regionalnego konkursu  otrzyma bon edukacyjny na wyposażenie szkolne.

Uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory mogą również wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych, które odbywają się w działach badawczo-rozwojowych firm technologicznych oraz instytucjach naukowych.

Ubiegłoroczna edycja E(x)plory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do Konkursu Naukowego zgłosiło się ponad 200 najzdolniejszych młodych uczniów ze wszystkich regionów Polski, a nasi laureaci zdobyli nagrody na największych światowych konkursach naukowych. Regionalne Festiwale E(x)plory oraz Finał E(x)plory, który odbył się w Gdyni odwiedziło ponad 4 000 gości, którzy wzięli udział w ponad 90 warsztatach, pokazach naukowych i wykładach. Program E(x)plory wsparło ponad 60 partnerów ze świata biznesu, mediów i jednostek naukowych.

Wszystkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Główne założenia Konkursu Naukowego E(x)plory wyjaśniamy w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=5TCLxiT0gnY

Profile laureatów E(x)plory ze wszystkich edycji konkursu znaleźć można w zakładce Laureaci: http://explory.pl/laureaci

Zachęcamy także do śledzenia nas na:

- Facebooku https://www.facebook.com/Explory

- Instagramie https://www.instagram.com/explory_open_mind/

- Youtube https://www.youtube.com/user/FestiwalExplory/videos

Serdecznie zapraszamy!