KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 

DLA GIMNAZJALISTÓW

Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas trzecich Szkół Gimnazjalnych do udziału w siódmej edycji Powiatowego Konkursu Gramatycznego Języka Angielskiego, który został objęty Honorowym Patronatem Starosty Bocheńskiego. Konkurs odbędzie się 30 maja2018 (czwartek) o godzinie 9.00 w budynku szkoły (ul. Windakiewicza 23). 


Konkurs będzie miał formę testu leksykalno-gramatycznego. Czas trwania testu 45 minut. Szczegóły dotyczące zakresu tematyczno-gramatycznego załączamy poniżej.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować do Konrada Kozłowskiego (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Zgłoszenia uczestników (maksymalnie do 5 uczniów ze szkoły) prosimy również kierować na powyższy adres mailowy do dnia 26 maja 2018 roku (poniedziałek).

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!


KONKURS  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW - zakres gramatyczno-tematyczny

Konkurs ma formę testu gramatyczno-leksykalnego obejmującego następujące typy zadań:


·    transformacje ze słowem kluczem
·    transformacje
·    test luk sterowanych
·    test z wyboru
·    słowotwórstwo
·    „dziurawce”
·    tłumaczenie fragmentów zdań
·    wstawianie czasowników w nawiasie w odpowiedniej formie

Czas trwania testu – 45 minut (w przypadku uzyskania przez kilka osób tej samej liczby punktów w części testowej, organizator zastrzega możliwość „dogrywki”, mającej na celu wyłonienie zwycięzcy – odbędzie się ona w formie krótkiej rozmowy na tematy dnia codziennego)

Załącznik nr 1 do regulaminu KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW I ÓSMOKLASISTÓW organizowanego przez ZESPÓŁ SZKÓŁ Nr 1 w Bochni.

Rodzaje zadań i zakres maateriału.


Konkurs ma formę testu gramatyczno-leksykalnego obejmującego następujące typy zadań:

  • test luk otwartych
  • słowotwórstwo
  • „dziurawce”
  • tłumaczenia wyrazów
  • transformacje
  • test z wyboru

Czas trwania testu – 45 minut (w przypadku uzyskania przez kilka osób tej samej liczby punktów w części testowej, organizator zastrzega możliwość „dogrywki”, mającej na celu wyłonienie zwycięzcy – odbędzie się ona w formie krótkiej rozmowy na tematy dnia codziennego)


ZAKRES MATERIAŁU

Gramatyka
1.   Czasy gramatyczne (Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Simple, Past Continuous, Past Perfect, Future Simple, Future Continuous, Future Perfect).
2.   Wyrażenie used to.
3.   Wyrażenie be going to.
4.   Zdania czasowe.
5.   Strona bierna.
6.   Mowa zależna.
7.   Pytania pośrednie.
8.   Zdania warunkowe (types: 0,1,2,3)
9.   Struktura have something done
10.   Struktury z bezokolicznikiem i formą gerund.
11.   Czasowniki modalne.
12.   Zdania przydawkowe.
13. Phrasal verbs

Słownictwo
CZŁOWIEK, DOM, SZKOŁA, PRACA, ŻYCIE RODZINNE I TOWARZYSKIE, ŻYWIENIE, ZAKUPY I USŁUGI, PODRÓŻOWANIE I TURYSTYKA, KULTURA, SPORT, ZDROWIE, NAUKA I TECHNIKA, ŚWIAT PRZYRODY, PAŃSTWO I SPOŁECZEŃSTWO.

Do przygotowania uczniów do konkursu polecamy:

Uczniowie klas trzecich gimnazjum: Egzamin Gimnazjalny - Repetytorium z testami wyd. Macmillan (autorzy: M. Rosińska i G. Śpiewak) oraz Longman Repetytorium Gimnazjalne 2015 (autorzy: Liz Kilbey, Marta Umińska, Beata Trapnell).

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych: Repetytorium ósmoklasisty (książka ucznia plus zeszyt ćwiczeń), wyd. Pearson (autorzy: Arek Tkacz, Angela Bandis, Anita Lewicka, Richard Cowen, Renata Ranus) oraz Repetytorium ósmoklasisty (książka ucznia plus zeszyt ćwiczeń), wyd. Macmillan (autorzy: Malcolm Mann, Steve Taylore-Knowles).