• Wyniki matur 2020
 • Technik Mechatronik
 • Oferta edukacyjna 2020/2021
 • Kolejny sukces!
 • Dzień Edukacji Narodowej 2019
 • Wilno 2019
 • Ranking PERSPEKTYW
 • Odwiedź nasz fanpage
 • Więcej w menu
loading...

Ostatnie wiadomości

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się przez Internet.

Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a co więcej, zebranie środków na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób przyłączy się do akcji, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówkaprzeznaczona przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy z uczestników ma możliwość zgłosić istotny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. wsparcie osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zebrane środki, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone zwielokrotnioną siłą głosu - dzięki temu będą posiadały większy wpływ na wynik głosowania.

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko dorosłych, ale również uczniów szkół podstawowych i średnich. Za przygotowanie treści dyktand, dopasowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmujemy na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!


Wyniki głosowania w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Wyniki głosowania w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i zatwierdzenia zmian w Regulaminie Samorządu Uczniowskiego.
Liczba oddanych głosów: 499 (stan na koniec głosowania: 29.10.2020, godzina 23:59)

Wyniki głosowania:
Olga Bukowiec klasa 2Jg -13% (65 głosów)
Paweł Cabała klasa 2Psg - 6,2% - (31 głosów)
Beniamin Czajkowski klasa 1MY - 7,4% (37 głosów)
Sebastian Sławęta klasa 2MYg - 19,6% (98 głosów)
Marcin Skowronek klasa 3E - 31,1% (155 głosów)
Wiktoria Wałkowska klasa 2J - 4,2% (21 głosów)
Oliwia Wańtrych klasa 1K - 3,4% (17 głosów)
Zuzanna Zawadzka klasa 2J - 14,9% (75 głosów)

W związku z powyższym nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został wybrany Marcin Skowronek z kasy 3E.

Jednocześnie informujemy, że w wyniku głosowania zostały również zatwierdzone zmiany w Regulaminie Samorządu Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni (stosunek głosów 86% tak, 14% nie).


KONKURS „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

KONKURS „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

bhp

Serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły, interesujących się przepisami prawnej ochrony pracy w Polsce oraz bezpieczeństwem i higieną pracy, do wzięcia udziału w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Kultura bezpieczeństwa”, który organizowany jest przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa małopolskiego i prowadzony w ramach programu edukacyjnego – „Kultura bezpieczeństwa”. Głównym celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów.          
Promocja proaktywnych postaw z zakresu bhp i prawa pracy oraz upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa.

Szkolny etap Konkursu odbędzie się w formie Testu on-line w terminie do 26 listopada.

Test będzie składał się z 25 pytań. Baza pytań znajduje się pod linkiem: https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/225474/BAZA%20pytan%20rok%20szkolny%202020-2021.pdf

Chęć udziału należy zgłosić do dnia 29 października poprzez e-dziennik u p. Anny Kubać. Uczniowie, którzy zdobędą największą liczbę punktów zakwalifikują się do etapu regionalnego, który odbędzie się w styczniu (dokładny termin zostanie podany w późniejszym czasie). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Pełny Regulamin Konkursu zajduje się pod linkiem: https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/224548/Regulamin%20konkursu.

Zapraszam do udziału: Anna Kubać


wyniki ankiety dot. poparcia osób chcących kandydować do SU

Drodzy Uczniowie,
informujemy, że w wyniku przeprowadzenia ankiety, w której mogliście wyrazić swoje poparcie dla osób chcących kandydować w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, wszyscy zgłoszeni osiągnęli limit co najmniej 50 osób popierających kandydaturę.
Szczegółowe wyniki ankiety prezentują się następująco:
1. Olga Bukowiec, klasa 2Jg -107 osób popierających kandydaturę
2. Paweł Cabała, klasa 2PSg - 63 głosy popierające kandydaturę
3. Beniamin Czajkowski,klasa 1MY - 59 głosów popierających kandydaturę
4. Sebastian Sławęta, klasa 2MYg - 117 głosów popierających kandydaturę
5. Marcin Skowronek, klasa 3E, 135 głosów popierających kandydaturę
6. Wiktoria Wałkowska, klasa 2J - 87 głosów popierających kandydaturę
7. Oliwia Wańtrych, klasa 1K - 52 głosy popierające kandydaturę
8. Zuzanna Zawadzka, klasa 2J - 89 głosów popierających kandydaturę

Wszystkim biorący udział w ankiecie serdecznie dziękujemy, a kandydatom gratulujemy uzyskanego poparcia.
Właściwe głosowanie w sprawie wyboru nowego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego odbędzie się w przyszłym tygodniu również poprzez głosowanie elektroniczne.
Kamila Lis - Błąkałą
Marcin Kwiatek
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego


Szkolny Konkurs Fotograficzny „Z książką Ci do twarzy”

Szkolny Konkurs Fotograficzny

„Z książką Ci do twarzy”

Z okazji, trwającego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym
„ Z książką Ci do twarzy”.

Do wykonania zdjęć nie będzie Wam potrzebny profesjonalny sprzęt, wystarczy telefon komórkowy, książka oraz oryginalny pomysł.

REGULAMIN KONKURSU

 1. Organizatorem Konkursu fotograficznego „Z książką Ci do twarzy” jest biblioteka Zespołu Szkół Nr.1 w Bochni zwana dalej organizatorem konkursu.
 2. Niniejszy konkurs jest inicjatywą związaną z organizowanym w bibliotece Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.
 3. Zasady Konkursu fotograficznego - „Z książką Ci do twarzy”:
 • należy wykonać i przesłać na adres poczty email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pracę, której inspiracją będzie książka. Tematem konkursu są zdjęcia przedstawiające okładkę książki wplecioną w inne tło – np. osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała; okładka książki na tle przyrody, różnych przedmiotów, tworzących razem spójną całość
 • prace mogą przedstawiać wszystko, co związane jest z tematem – liczy się przede wszystkim oryginalny pomysł oraz walory estetyczne dzieła
 1. Cele konkursu:
 • popularyzowanie literatury, - możliwość wypowiedzi artystycznej, propagowanie biblioteki jako miejsca inspiracji
 • uczestnikami konkursu mogą być wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr.1 w Bochni
 1. Zasady zgłaszania prac konkursowych
 • każdy uczestnik konkursu zgłasza prace konkursowe (wcześniej niepublikowane        i nienagradzane) w terminie do 13 listopada 2020 r.
 • uczestnik konkursu może zgłosić od 1 do 3 prac
 • prace należy przesłać na adres email biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • w temacie wiadomości należy wpisać „konkurs” oraz podać imię, nazwisko oraz klasę

6. Nadesłane prace będą oceniane na podstawie poniższych kryteriów:

a) jakość walorów artystycznych i estetycznych,

b) oryginalność pomysłu,

c) spełnienie założeń ideowych konkursu.

7. Nagrody

 • powołane przez organizatora jury przyzna nagrody
 • laureaci zostaną ogłoszeni na stronie internetowej oraz Facebooku biblioteki.

8. Postanowienia końcowe

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji i publikacji nadesłanych na konkurs prac w celu informacji i reklamy imprezy.

Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym dla potrzeb niniejszego konkursu.

Przesyłając pracę konkursową uczestnik zapewnia, że jest jej autorem oraz że przysługuje mu pełnia autorskich praw osobistych i majątkowych do niej, a także, że prawa te nie są obciążone prawami osób trzecich.

Udział w Konkursie oznacza akceptację Regulaminu.

                                                                                                         Zapraszamy do udziału :)

Z Książką ci Do twarzy 1


Bieg Papieski 2020

Bieg Papieski 2020

 

W piątek 16 października odbył się Bieg Papieski. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną bieg został przeniesiony na stadion miejski. W Biegu uczestniczyła młodzież że wszystkich szkół średnich oraz młodzież ze szkół podstawowych. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Jaskierska Katarzyna, Klejdys Aleksandra, Starzyk Agnieszka z klasy 4K, Szewczyk Przemysław z klasy 4F, Lekki Kamil, Poznański Michał, Palczewski Wojtek, Walewski Piotr z klasy 3 P, Max Śleziak, Kacper Nytko z klasy 2Jg oraz Filipek Krzysztof i Krzyszkowski Jakub z klasy 2 TZ. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w Biegu Papieskim.

Link do artykułu: https://www.mojabochnia.pl/?p=212417

 

Opiekunem grupy był Piotr Węgrzyn

21102020


STYPENDIUM STAROSTY BOCHEŃSKIEGO

Uczniowie wyróżnieni w r. szk. 2020/2021

STYPENDIUM STAROSTY BOCHEŃSKIEGO

STYPENDIUM ZA WYNIKI W NAUCE

- Rudnik Dominik           IV i         Technikum

- Jędryczka Oliwia          IV F        Technikum

- Gadzina Łukasz             III RT     Technikum

- Brust Wojciech             IV RT     Technikum

- Makarewicz Anna        III MY   LO

STYPENDIA ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE SPORTU

- Paruch Kacper              III L       Technikum

- Despet Emanuela        II J         LO

STYPENDIA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE

- Struzik Maciej               III F        Technikum

- Czyż Bartosz                  II ig        Technikum

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZS Nr 1 w Bochni

O terminie ceremonii uroczystego wręczenia stypendiów zostaną Państwo poinformowani  w późniejszym czasie.


STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

 

Uczniowie, którym przyznane zostało

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

w r. szk. 2020/2021

 

 

- Cabaj Jakub                  III E                      Technikum

- Nowak Adam                II i                        Technikum

- Robaczyńki Mateusz    III MY                  LO

- Goryczka Natalia          II J                        LO

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni


Kształcenie na odległość – nauka zdalna

Kształcenie na odległość – nauka zdalna

Informuję, że od poniedziałku, czyli od 19 października br., w związku z wprowadzeniem nowych rządowych zasad profilaktyki przeciw wirusowi COVID-19, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni realizowane będą w postaci hybrydowej. Jest to decyzja wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się korona wirusa i ograniczenia w tym celu kontaktów społecznych.

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego wszystkie zajęcia odbywają w systemie zdalnym.

W Technikum Nr 1 i w Branżowej Szkole I st. Nr 1 nauka zdalna dotyczy wszystkich zajęć poza zajęciami praktycznymi realizowanymi w warsztatach szkolnych lub u pracodawców.

Uczniowie branżowej szkoły, którzy są młodocianymi pracownikami również uczestniczą w nauczaniu zdalnym w dniach, w których odbywali lekcje w szkole. W pozostałych dniach zgłaszają się u pracodawcy.

W okresie kształcenia na odległość uczniowie każdego dnia, zgodnie z planem lekcji szkolnych, uczestniczyć będą w lekcjach w czasie rzeczywistym w trybie on-line na platformach Google Classroom lub platformach do nauki przedmiotów zawodowych (graficznych, logistycznych, informatycznych) lub otrzymywać będą na swoje skrzynki materiały do nauki, które przygotowane zostaną przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Materiały, w postaci konspektu do zajęć, mogą mieć różną formę – ukierunkowanych wskazówek w nauce, linki do źródeł, materiałów filmowych, itp.

Uczniowie zobowiązani są do codziennego logowania się na swoim koncie w dzienniku UONET+, celem zapoznania się z tymi informacjami. W przypadku lekcji realizowanych on-line odnotowywana będzie obecność ucznia w sposób tradycyjny. W przypadku lekcji, w których wystąpi przesyłanie materiałów dydaktycznych, odczytanie informacji przesłanych na poszczególne lekcje, powinno nastąpić przed upływem 24 godzin od terminu lekcji. Odczytanie informacji po tym okresie zostanie odnotowane przez nauczyciela.

W miarę możliwości nauczyciele będą angażować różne aktywności uczniów, by minimalizować ich czas pracy przed ekranami. Mimo kształcenia zdalnego realizowane będą także zajęcia, których charakter bardziej kojarzy się, ze zdobywaniem umiejętności praktycznych, czy sprawności fizycznej (wychowanie fizyczne).

Nauczyciele odrębnym zarządzeniem zobowiązani zostali do przekazania uczniom i rodzicom informacji o sposobie i trybie prowadzenia zajęć, materiałach, wykorzystywanych źródłach informacji, sposobie monitorowania aktywności uczniów na zajęciach, ocenianiu postępów. Uczniowie i rodzice nadal pozostawać będą w kontakcie z wychowawcą oddziału, by w razie potrzeby, w możliwie krótkim czasie reagować na pojawiające się problemy w tej nowej sytuacji. Do Państwa dyspozycji pozostają też możliwości porozumiewania się z pedagogami szkolnymi i psychologiem.

Informuję, że oficjalnym obowiązującym sposobem konsultowania się rodziców i uczniów z nauczycielami jest komunikator mailowy dziennika elektronicznego UONET+. W szczególnych przypadkach, za zgodą nauczyciela, możliwe są inne formy komunikacji, np. telefoniczna.

W ograniczonym stopniu dostępny jest kontakt telefoniczny ze szkołą, gdyż poza dyżurującymi pracownikami pozostali pracują zdalnie.

Apeluję zarówno do rodziców jak i uczniów o odpowiedzialne korzystanie z czasu, w którym nie będą odbywać się zajęcia szkolne. Nadrzędnym warunkiem uniknięcia zarażenia wirusem jest rygorystyczne przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń oraz unikanie przebywania w miejscach skupisk ludzkich, nawet ograniczania czasu poza miejscem zamieszkania.

Zachęcam uczniów do tej nowej formy nauki, z którą coraz bardziej się oswajamy, by straty wiedzy wywołane tą niecodzienną korono wirusową sytuacją ograniczyć do minimum.

Apeluję do rodziców, by wspierali uczniów nie tylko w samej nauce, ale także w tych trudnych dla wszystkich chwilach, które mogą być trudnym i traumatycznym przeżyciem w ich młodym życiu. Szczególnie dotyczy to uczniów klas maturalnych, zwłaszcza uczniów przygotowujących się do egzaminu zawodowego. Dołóżmy wspólnie starań, by straty wywołane epidemią nie implikowały dodatkowych strat edukacyjnych i innych.

                                                                                                          Jan Balicki

                                                                                                          Dyrektor ZS Nr 1

wirtualne kółko graniaste

15102020


TRICKY VOCABULARY

09102020


KONKURS JĘZYKOWO-GRAFICZNY ENGLISH IDIOMS

06102020


Zawody szkolne w przełajowych biegach sztafetowych

Zawody szkolne w przełajowych biegach sztafetowych

Zawody szkolne w przełajowych biegach sztafetowych
5 października na stadionie miejskim przy ulicy Parkowej odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody w rywalizacji szkół ponadpodstawowych.
Do zawodów w biegach przełajowych zgłosiło się pięć szkół w kategorii dziewcząt i sześć szkół w kategorii chłopców.
Nasi chłopcy rywalizowali z zawodnikami ze szkół: I LO, II LO, ZS nr 2, ZS nr 3 oraz CKUiZ Łapanów.
Zawody były bardzo wyrównane, dopiero na 3 zmianie udało nam się odskoczyć na bezpieczną odległość i do końca utrzymaliśmy prowadzenie i wywalczyliśmy tym samym awans do finałów wojewódzkich w Nowym Targu.
Zespół szkół nr 1 reprezentowali: Sebastian Węglarz 2 PS, Bartłomiej Mochel 2 Eg, Marcel Rozwadowski 2 PSg, Kamil Machał 3 RT, Dawid Synowiec 4 E, Dawid Tokarz 4 P oraz Wojciech Palczewski 3 P, Matlęga Krzysztof 4 RT, Przemysław Szewczyk 4 F, Damian Bochenek 4 P.
Lista dziewcząt które brały udział w biegach sztafetowych 6x1000 m- Julia Mroczek 2 L, Julia Goc 2 L, Angelika Goryczka 2 F, Patrycja Strózik 2 Kg, Zuzanna Zając 2 Gg, Aleksandra Marszałek 2 Gg rezerwa- Karolina Szewczyk 1 J, Julia Paciorek 3MY, Dagmara Hamielec 4 L. Dziewczęta zajęły 4 miejsce
Gratulacje dla wszystkich zawodników za walkę i zaangażowanie!!!!
Zawody na zdjęciach uwiecznili Klaudia Gawrońska z klasy 4K oraz Paweł Pląder klasa 4F. Dziękuję :)
Opiekunem grupy chłopców mgr Piotr Węgrzyn, dziewcząt mgr Agnieszka Gawęda - Malaca

Zawody szkolne w przełajowych biegach sztafetowychShow GalleryWycieczka zawodoznawcza klas 2E i 2Eg

Wycieczka zawodoznawcza klas 2E i 2Eg
W dniach 1-2 października 2020 r. uczniowie klasy 2e i 2eg uczestniczyli w wycieczce tematycznej związanej z historią energetyki i techniki. Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, gdzie dowiedzieli się między innymi takich ciekawostek jak wygląda porażenie prądem elektrycznym, kto wymyślił krzesło elektryczne oraz jak wygląda kaseta VHS.Następnie mimo niesprzyjającej pogody uczniowie wraz z opiekunami mogli poznać historię oraz tajemnice Kopalni Węgla w Nowej Rudzie. Mimo szczurów spotkanych na trasie wycieczkowej oraz groźnego Skarbnika wszystkim udało się wyjść na powierzchnię.
Po wyczerpujących wrażeniach pojechali na miejsce noclegu w Sokolcu, gdzie korzystali z pięknych widoków na góry Sowie. Kolejnego dnia mieli przyjemność poznać atrakcje Złotego Stoku - Sztolni Ochrowej, Kopalni Złota i Średniowiecznego Parku Techniki. Wiele emocji wzbudziło poszukiwanie złota oraz narzędzia średniowiecznych tortur.
Po długiej i męczącej drodze wszyscy bezpiecznie wrócili do domów. Opiekunami podczas wycieczki byli: Gabriel Klesiewcz, Sławomir Zubel oraz Kinga Kubas
Gabriel Klesiewcz


120795347_796985964385560_6948775952953798425_n
120795347_796985964385560_6948775952953798425_n
120797311_3254968021267894_3431918992690830235_n
120797311_3254968021267894_3431918992690830235_n
120797684_1153141038413232_3066081787592837220_n
120797684_1153141038413232_3066081787592837220_n
120799049_725646434654155_5714572722105086000_n
120799049_725646434654155_5714572722105086000_n
120799556_2037645376365453_4627062227017727825_n
120799556_2037645376365453_4627062227017727825_n
120799716_632181077443707_91647623898205810_n
120799716_632181077443707_91647623898205810_n
120801856_661630414472324_1113905341674989399_n
120801856_661630414472324_1113905341674989399_n
120805776_665981414051031_7476920183945688732_n
120805776_665981414051031_7476920183945688732_n
120806862_816492882459217_390394556916054259_n
120806862_816492882459217_390394556916054259_n
120810500_781143759336161_5757370015829378645_n
120810500_781143759336161_5757370015829378645_n
120818806_2778703415731797_4935038455334453733_n
120818806_2778703415731797_4935038455334453733_n
120819958_442327970063296_7363128505281221856_n
120819958_442327970063296_7363128505281221856_n
120822367_745916882655587_2644070997663304483_n
120822367_745916882655587_2644070997663304483_n
120825773_660349974616274_6467132794695835324_n
120825773_660349974616274_6467132794695835324_n
120840905_4408460345894376_3915066727129047991_n
120840905_4408460345894376_3915066727129047991_n
120842042_1117016702047245_8645120256718346301_n
120842042_1117016702047245_8645120256718346301_n
120842058_252230542864467_793422055334923850_n
120842058_252230542864467_793422055334923850_n
120856590_782531342589151_2779260958230660425_n
120856590_782531342589151_2779260958230660425_n
120910887_338586054226482_6856725124117264265_n
120910887_338586054226482_6856725124117264265_n
120911678_882178722186020_326725611091725239_n
120911678_882178722186020_326725611091725239_n
120930791_2012797465516883_6715931779611354177_n
120930791_2012797465516883_6715931779611354177_n
120955154_372740033882440_4804683438711690572_n(1)
120955154_372740033882440_4804683438711690572_n(1)
120955154_372740033882440_4804683438711690572_n
120955154_372740033882440_4804683438711690572_n
120970595_383734309308459_4778756288739283917_n
120970595_383734309308459_4778756288739283917_n
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Na podkarpackich szlakach

Na podkarpackich szlakach - czyli wycieczka klasy 2MYg i 2F

W miniony tydzień września (23-24.09) klasy 2MYg, 2F oraz kilku uczniów z innych klas wybrało się na wycieczkę autokarową by zasmakować atrakcji jakie oferuje region Podkarpacia. Dwudniowy wyjazd obfitował w ciekawe spotkania z miejscami dotąd dla wielu nieznanymi. W pierwszy dzień uczniowie naszej szkoły mogli poznać nadal czynne przedsiębiorstwo w Bóbrce gdzie wydobywa się polską ropę naftową oraz gdzie mieści się Muzeum Przemysłu Naftowego. Muzeum jest pełne starych i współczesnych maszyn, sprzętu i urządzeń koniecznych do wydobycia ropy i gazu oraz produkcji jej pochodnych. Znajduje się tu także czynny szyb z wydobywającą się ropą, piękna kolekcja lamp naftowych oraz nowoczesny pawilon multimedialny gdzie uczniowie poznali współczesne metody wydobycia, produkcji, zastosowania i dystrybucji ropy naftowej i gazu w Polsce i nie tylko. W drodze do Bieszczad przystankiem był także Sanok gdzie odwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku jest malowniczo położenie na prawym brzegu Sanu. Skupia się na obszarze 38 ha i pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Prezentowana jest tu kultura polsko-ukraińskiego pogranicza grup etnograficznych - Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian. Zgromadzono tu ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku. Wieczór zakończył się zajadaniem kiełbasek pieczonych na ogniskowym ogniu. Drugi dzień wymagał od całej grupy trochę wysiłku. Od rana czas mijał na pokonywaniu drogi na Smerek. To szczyt w Bieszczadach o wysokości 1222 n.p.m. gdzie szliśmy szlakiem połoniny Wetlińskiej i podziwiali piękne widoki bezludnych Bieszczad. Zanim wyjechaliśmy z Podkarpacia czas umilała nam muzyka bieszczadzkiego barda, który towarzyszył nam jako przewodnik oraz ta na statku wycieczkowym wolno kołyszącym się po falach Soliny, jednego z najbardziej urokliwych sztucznych jezior w Polsce. Dwudniowy wyjazd udał się doskonale, co zapewniła nam pogoda, która pozwoliła jeszcze na rozkoszowanie się ciepłem i słońcem, choć, podczas podejścia na Smerek, Bieszczady dały każdemu odczuć czym jest silny wiatr w górach.
                                                  
                                                                                                                                                                              Paweł Wieciech
P1040439
P1040439
P1040451
P1040451
P1040457
P1040457
P1040461
P1040461
P1040464
P1040464
P1040466
P1040466
P1040477
P1040477
P1040478
P1040478
P1040481
P1040481
P1040484
P1040484
P1040485
P1040485
P1040489
P1040489
P1040490
P1040490
P1040492
P1040492
P1040493
P1040493
P1040500
P1040500
P1040501
P1040501
P1040503
P1040503
P1040503a
P1040503a
P1040503b
P1040503b
P1040503c
P1040503c
P1040503d
P1040503d
P1040503e
P1040503e
P1040503f
P1040503f
P1040503g
P1040503g
P1040503h
P1040503h
P1040504
P1040504
P1040504a
P1040504a
P1040504b
P1040504b
P1040505
P1040505
P1040508
P1040508
P1040510
P1040510
P1040512
P1040512
P1040514
P1040514
P1040525
P1040525
P1040527
P1040527
P1040530
P1040530
P1040540
P1040540
P1040543
P1040543
P1040545
P1040545
P1040550
P1040550
P1040559
P1040559
P1040566
P1040566
P1040568
P1040568
P1040573
P1040573
P1040574
P1040574
P1040577
P1040577
P1040590
P1040590
P1040593
P1040593
P1040612
P1040612
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

lotab

Liceum Ogólnokształcące

Zobacz profile klas.

technikumtab

Technikum

Zobacz jakie kierunki mamy w ofercie edukacyjnej.

zsz

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Zobacz jak wiele zawodów mamy do zaoferowania.